Laureaci Konkursu

 

Zapraszamy do zapoznania się z sylwetkami 6 laureatów:

igor adamczyk 

Igor Adamczyk

Student IV roku Prawa na WPiA UW. Od października 2015 roku jest prezesem Koła Naukowego Utriusque Iuris. Swoje zainteresowania skupia na prawie rzymskim, europejskiej tradycji prawnej oraz szeroko pojętym prawie cywilnym. Jego wielką pasją jest kolejnictwo, a także język niemiecki. W przyszłości planuje zostać adwokatem i kontynuować naukę na studiach doktoranckich.

 
 michalina kowala  

Michalina Kowala

Jestem studentką II roku prawa na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W czerwcu 2016r. zostałam laureatką konkursu „Prawo rzymskie a świat współczesny”. Udział w tym przedsięwzięciu był wspaniałą lekcją historii i preludium do nauki prawa. Niezapomnianym przeżyciem była oczywiście wyprawa do Rzymu i konfrontacja dotychczasowej wiedzy z rzeczywistością. Chciałabym dalej kontynuować pogłębianie znajomości prawa rzymskiego działając w kole naukowym Bona Fides. Moja aktywność na wydziale Prawa i Administracji nie zamyka się jednak tylko w obrębie prawa rzymskiego. We współpracy z Uniwersytetem Medycznym im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu zorganizowałam seminarium „Prawa Małego Pacjenta”. Jestem członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Prawa z siedzibą w Poznaniu- ELSA Poznań. Za moje dotychczasowe osiągnięcia otrzymałam tytuł Stypendysty Miasta Poznania.

Studiowanie prawa łączę z nauką w klasie skrzypiec w Akademii Muzycznej im. St. Mo-niuszki w Gdańsku. Realizowanie obu tych profesji może się wydawać zaskakujące, jednak wierzę, że z prawdziwych pasji nie można rezygnować. Od 2016r. gram w Orkiestrze Antraktowej Teatru Polskiego w Poznaniu. Pragnę docierać do szerszej publiczności, łącząc klasyczne brzmienia z dźwiękami muzyki rozrywkowej. W kwietniu 2016r. miałam przyjemność nagrać płytę, a później promować ją na licznych koncertach w ramach projektu Quiet Baloon Project. To niezwykłe zde-rzenie z muzyką rockową, pozwoliło mi odkryć nowe możliwości, a tym samym otworzyć się na innego rodzaju twórczość.

Oprócz muzyki i zgłębiania tajników prawa rzymskiego fascynuje mnie język francuski, a także kultura i tradycja tego kraju. Nauka w Lycee St. Louis w Saumur we Francji pozwoliła mi nabyć umiejętności językowe, nawiązać wspaniałe znajomości i poznać nieodkryte zakątki tego kraju. Dzień bez piosenki, filmu i francuskiej książki to dla mnie zdecydowanie dzień stracony.
Moim największym marzeniem jest połączenie w przyszłości tych trzech pasji. Czy to się uda? Życie pokaże. Już teraz jednak wiem, że chciałabym kontynuować rozwój na wielu płaszczy-znach. Towarzyszy mi przekonanie, że pasja do muzyki, miłość do języka i fascynacja prawem są wspaniałą motywacją do działania, a bycie nietuzinkową skrzypaczką, zakochaną we wszystkim, co francuskie i zauroczoną odkryciami prawniczymi Rzymian zobowiązuje.

 sylwia nowak

Sylwia Nowak

Absolwentka WPiA UJ. Laureatka konkursów przedmiotowych: I miejsce w finale IV Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy z Postępowania Karnego w Białymstoku oraz II miejsce w Konkursie z Powszechnej Historii Prawa w Krakowie. 

 

 

 

 

 

 magdalena ossowska  

Magdalena Ossowska

Studentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, laureatka II miejsca X edycji Konkursu Prawa Rzymskiego. Członkini KN Utriusque Iuris. Interesuje się szeroko pojętym prawem prywatnym, prawem rzymskim, a także komparatystyką prawniczą. W wolnych chwilach rysuje.

 kamil sorka  

Kamil Sorka

Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego i doktorant w Katedrze Prawa Rzymskiego WPiA UJ. Laureat konkursów przedmiotowych organizowanych przez Towarzystwo Biblioteki Słuchaczów Prawa UJ: prawa rzymskiego, powszechnej historii prawa, historii państwa i prawa polskiego. Laureat III miejsca III edycji Konkursu „Prawo rzymskie a świat współczesny”.

Od 2012 r. członek i współzałożyciel Koła Naukowego Europejskiej Tradycji Prawnej Prawa Rzymskiego i Komparatystyki Prawniczej „Ti estin aletheia” przy WPiA UJ.

Od 2011 r. członek Sekcji Prawa Rzymskiego TBSP UJ (obecnie: Koło Naukowe Prawa Rzymskiego i Porównawczego TBSP UJ). W ramach jej działalności prowadził zajęcia dla studentów przygotowujące do konkursu z prawa rzymskiego, organizował studenckie konferencje naukowe dotyczące prawa rzymskiego i porównawczego oraz Obozy Zerowe w Poroninie dla studentów prawa z Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Warszawskiego.

W roku akademickim 2014/2015 świadczył pomoc prawną jako członek Sekcji Prawa Pracy Studenckiej Poradni Prawnej Uniwersytetu Jagiellońskiego.

W semestrze zimowym roku akademickiego 2015/2016 r. studiował na Wydziale Prawa Università degli Studi w Mediolanie w ramach programu Erasmus+.

Od lipca 2015 r., jako laureat „Diamentowego Grantu” przyznanego przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, realizuje projekt badawczy „Rozumienie prawdy w rzymskim procesie cywilnym” pod opieką naukową ks. prof. dra hab. Franciszka Longchamps de Bérier.

W 2016 r. ukończył studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego, uzyskując tytuł magistra prawa. Pracę magisterską „Usucapio pro herede w źródłach prawa rzymskiego” napisał pod kierunkiem ks. prof. dra hab. Franciszka Longchamps de Bérier. Obecnie odbywa studia doktoranckie w zakresie nauk prawnych na WPiA UJ jako doktorant w Katedrze Prawa Rzymskiego WPiA UJ.

 maria wloskowicz

Maria Włoskowicz

Maria Włoskowicz jest studentką wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego. Do jej szczególnych zainteresowań należą alternatywne metody rozwiązywania sporów oraz prawo prywatne. Jest przewodniczącą Koła Naukowego ADR działające go na Uniwersytecie Jagiellońskim w ramach którego organizuje dla studentów warsztaty mediacyjno – negocjacyjne oraz spotkania otwarte z osobami w praktyce zajmującymi się mediacjami, arbitrażem lub negocjacjami. Jest również organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu Mediacyjno – Negocjacyjnego #mediUJ!, który ma na celu propagowanie mediacji i negocjacji wśród studentów wydziałów prawa w całej Polsce. Poza prawem interesuje się filozofią i psychologią, dlatego jako drugi kierunek studiów wybrała kognitywistkę na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Jagiellońskiego. Ma nadzieję w przyszłej pracy w ciekawy sposób połączyć te zainteresowania.